Siparişim ne zaman onaylanır?

Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır.

Kapıda nakit ödeme seçeneği ile verilen siparişler, teyit amaçlı olarak mesai saatleri içerisinde sizi aradıktan sonra işleme alınmaktadır.


 

Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Evet, teslimatta nakit ödeme seçeneğimiz mevcuttur.


 

Siparişim ne zaman kargoya teslim edilir?

Siparişiniz onaylanmışsa ve ürün sayfasında farklı bir teslimat süresi belirtilmemişse aynı gün kargoya teslim edilir, saat 14:30'dan sonraki siparişler bir sonraki güne kalmaktadır. 

Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri, belirtilen teslimat sürelerine dahil değildir.  


 

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Siparişleriniz UPS Kargo ile göndermektedir. Marmara bölgesine ve İstanbul içi ve satışa sunduğumuz mobilya ürünleri kendi ekibimizce sevk edilmektedir. 


 

Mobilya ürünlerinde ücretsiz montaj hizmeti var mı?

Bazı ürünlerde İstanbul içi ücretsiz montaj hizmeti mevcuttur, bu ürünler tarafımızca sevk edilir ve montaj işlemi yapılır. Ürün sayfalarında bu konu ile ilgili gerekli açıklamalar mevcuttur.


 

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. (E-postayı göremiyorsanız lütfen spam, önemsiz postalar veya çöp kutusu adlı diğer klasörlerinizi kontrol ediniz.)

Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.


 

Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında, teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır; lütfen kargo görevlisinin inisiyatifine bırakmayınız ve hasarla ilgili mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Paket kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Önemli: Elinize hasarlı ulaşan ürününü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.


 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. (Ürünler zaman zaman direk fabrikadan müşteriye sevk edilebilir, bu durumda sevk irsaliyesi ile kargolanır ve fatura ayrıca posta ile size gönderilir)

Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura veya irsaliye size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız.


 

Gelen ürün benim sipariş ettiğim ürün değil? (Numarası, rengi veya ürün kodu farklı)

Hatalı gelen ürünü, bizimle iletişime geçtikten sonra iade/değişim formu ve faturası ile birlikte UPS Kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza doğru ürün gönderilecektir. Veya yakın bir bölgede iseniz Çekmeköy mağazamızdan değiştirebilirsiniz.


Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?

Siparişinizde 1´den fazla ürün bulunduğu durumlarda gönderimlerimiz parçalı olarak yapılabilmektedir.

Ürün sayısı ile size ulaşan faturada/irsaliyede belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. Faturada/israliyede belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.


 

Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.


 

Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır. (Sipariş kargoya teslim edildikten sonra bu konuda işlem yapılamamaktadır.) 


 

Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

KKTC ve adalar haricinde Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Mobilya ürünlerinde ise çoğunlukla İstanbul içi veya çevresi olarak sipariş alınabilmektedir, detaylı bilgi ürün açıklamalarında yer almaktadır.


 

Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

Yurt dışına gönderim yapılmamaktadır.


 

Ürününüzü Teslim Alırken;

Kargo paketinizi dikkatli bir şekilde kontrol ediniz, ambalajında hasar olan, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz kargo paketi için kargo görevlisine `Hasar Tespit Tutanağı' tutturunuz ve kargoyu teslim almayınız. (Kargo teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.)

Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.