Genel Garanti Şartları

Bebekindirim.com'da satılan garanti kapsamındaki ürünler, imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve bu firmaların belirlemiş olduğu garanti şartları geçerlidir. Garanti belgesinden yada ürün kitapçığından yetkili servis iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilir, arızalı ürününüzü garanti belgesi ve faturası ile birlikte göndermek suretiyle yetkili serviste garanti kapsamında tamir ettirebilirsiniz. İlgili firma ile öncelikle iletişim sağlamayı unutmayınız.

Bebekindirim.com bünyesinde teknik servis bulunmamaktadır. Tamir/servis işlemleri ilgili ürünün üreticisi veya ithalatçısı tarafından yapılmaktadır. Daha hızlı ve maliyetsiz sonuç için, arızalı ürün garanti sağlayıcı firmanın servisine gönderilmelidir.


  

Mobilya Ürünlerinde Garanti

Mobilya ürünleri diğer ürünlerden farklı olarak; arıza edebilecek veya bozulabilecek aksamı daha az olduğundan garanti kapsamına giren durumlar da diğer ürünlere göre farklılık göstermektedir:

Garanti Dışı Durumlar:

Bir mobilyanın;

Kendinden kaynaklanan bir problemi olmaksızın çizilmesi yahut kırılması, söküp takarken zarar görmesi,

Herhangi bir sıvı veya kimyasal ile temas etmesi neticesinde şişmeler veya deformeler oluşması,

Sıcak veya yakıcı bir cisim temas ettirilmesi yahut sürekli güneş ışınlarına maruz kalması neticesinde zarar görmesi,

Taşınma esnasında zarar görmesi, amacı dışında kullanılması, talimatına uygun kullanılmaması, fazla yüklenilmesi v.s. gibi hatalı kullanımlar neticesinde oluşabilecek zararlar, garanti kapsamına girmez.

Garanti Kapsamında Olarak:

Yukarıdaki hatalı kullanım durumları dışında;

Menteşe, sallanma mekanizması, ray gibi çalışan aksamlar bozulabilir, (fazla yük yükleme, söküp takma, zorlama v.s. gibi) bir hatalı kullanım söz konusu değilse bu gibi parçalar garanti kapsamında tedarik edilir; özel üretim bir ürünümüz ise biz gelir ve problemli parçayı değiştiririz, herhangi bir marka ürün ise üretici firma tarafından gerekli parça size ulaştırılır.

(Marka ürünler ve özel üretim ürünlerimiz de dahil olmak üzere, İstanbul dışına sadece kargo ile parça gönderimi yapılmakta olup teknik ekip sevk edilmemektedir.)